Zabiegi medycyny estetycznej


Do podstawowych zadań medycyny estetycznej należy poprawa wyglądu pacjenta, co ma przełożyć się na poprawę jego samopoczucia. Medycyna estetyczna to stosunkowo nowy termin, ponieważ w powszechnym użyciu funkcjonuje dopiero od około 20 lat. Powiększanie ust oraz inne zabiegi wchodzące w skład medycyny estetycznej mają na celu poprawę pewności siebie pacjenta, czy nawet podwyższyć jakość jego życia.
Klinika medycyny estetycznej działa w sferze kilku dziedzin. Należy do nich zaliczyć przykładowo modelowanie ciała i usuwanie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Chirurdzy plastyczni mają też za zadanie przeprowadzanie zabiegów mających przeciwdziałać postępującemu zbyt szybko procesowi starzenia się. Medycyna estetyczna niesie pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach. Usuwanie blizn powypadkowych, lub tych spowodowanych poparzeniami jest częstym przedmiotem zabiegów.
Chirurgia plastyczna zaliczane są do medycyny estetycznej, choć dziedzina ta rozwinęła się dużo wcześniej. Przy jej pomocy przeprowadzana jest na przykład korekta nosa czy też uszu. Skalpel niezbędny jest też do przeprowadzenia zabiegu powiększania biustu.
Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów medycyny estetycznej na świecie należy zaliczyć redukcję zmarszczek przy użyciu botoksu.