Na ratunek dachom


Nareszcie nadeszła prawdziwa zima. Sypnęło śniegiem, a mróz trzyma mocno. To piękny widok i okazja do szusowania na nartach lub sankach.
Jednak nie każdego cieszy ta sytuacja, bo obficie pokrywający dachy śnieg, może później, podczas topnienia przedostawać się w postaci wody nawet do najmniejszych szczelin pokrycia budynku. Membrana na dach. Może więc czekać właściciela kosztowny remont.
Najlepiej, jeśli naprawa dachu będzie zrobiona jeszcze przed nadejściem słotnej jesieni, czy śnieżnej zimy. Uniknie się zagrożenia zawilgoceniem pomieszczeń wewnętrznych. Jeśli nie zostało to w porę wykonane, a problemy się pojawiły, koniecznie trzeba to zrobić już wiosną.
Dachy strome są mniej zagrożone, bo przy odwilży śnieg sam się osuwa, a woda nie gromadzi się na powierzchni. Dachy płaskie wymagają odpowiednich zabiegów zabezpieczających przed szkodliwymi działaniami wilgoci. Najefektywniejszym sposobem jest hydroizolacja dachu. To robota dla profesjonalistów. Wykonana tą technologią ochrona sprawia, że dachy są odporne na działanie różnych niekorzystnych czynników przez długi czas.

Polecane: dekarstwo i dachy Poznań.