Mycie okien Oborniki – jak myć okna?


Mycie okien Oborniki to wygodny sposób na zachowanie idealnie czystych szyb i stolarki okiennej. Mycie odbywa się wieloetapowo. Najpierw myte są framugi okienne, a potem szyby. Wykorzystuje się do tego różne środki myjące oraz odpowiednie ściereczki suszące i polerujące.

Jakie środki myjące do szyb? – Mycie okien Oborniki

Do mycia szyb i framug okiennych można wykorzystywać wiele środków myjących. Są osoby, które są zwolennikami mycia szyb wyłącznie ciepłą wodą. Są też takie, które wolą specjalne do tego wyprodukowane pianki i płyny w sprayu. Każde z tych działań ma swoje plusy. Mycie samą wodą pozwala szybciej umyć szyby i nie ma problemu ze smugami, jakie mogą pojawić się po nieodpowiednio dobranej piance do szyb.

Niemniej po myciu samą wodą szyby bardzo szybko pokrywają się ulicznym kurzem, co widoczne jest już po pierwszym deszczu. Jeżeli nie trafimy w pogodę i już następnego dnia po naszym myciu szyb pojawi się deszcz, spodziewajmy się na naszych oknach zacieków. Natomiast, jeżeli umyjemy okna specjalistycznym płynem do szyb, mamy pewność, że zachowają one przezroczystość znacznie dłużej i niestraszne są im strugi deszczu i kurz z ulicy.

Jakie ściereczki wykorzystać do mycia okien w Obornikach?

Bez względu na miejscowość, w której mieszkamy, do mycia szyb możemy wybrać specjalne gąbki, myjki gumowe lub miękkie ściereczki niepozostawiające na szybie kłaczków oraz nie rysują gładkiej powierzchni. Mogą to być myjki z mikrofibry lub frotowych z przeznaczeniem do luster i innych powierzchni gładkich. Myjki te dokładnie uporają się z brudem po uprzednim ich nawilżeniu płynem myjącym lub wodą. Płyn może być naniesiony bezpośrednio na szybę np. za pomocą atomizera.

Do zbierania wody z szyby służą gumowe ściągacze. Świetnie też zdają egzamin ściereczki z mirofibry oraz frote z „magiczną” formułą. Ściereczki takie idealnie zbierają wodę i nie pozostawiają kłaczków na powierzchni szyby. Na koniec warto jeszcze wypolerować szybę suchą miękką ściereczką w budowie podobną do tej, która służy nam do przecierania soczewek i szkieł okularowych.