Jak wykonać peeling skóry głowy?


Jak wykonać peeling skóry głowy? Jeżeli masz już taki produkt, to właśnie na jego opakowaniu znajdziesz instrukcję dotyczącą tego, jak należy go poprawnie używać. Jeśli jednak sama stworzyłaś swój peeling, musisz radzić sobie samodzielnie. Na szczęście sposób działania większości peelingów jest dokładnie taki sam. Możesz ich więc używać zawsze tak samo. I to niezależnie od tego, czy sięgniesz po gotowe peelingi złuszczające z drogerii, czy właśnie zrobisz je samodzielnie z naturalnych składników.

Na sam początek zajmij się oczyszczeniem skóry i włosów. Nie musisz robić tego jakoś specjalnie dokładnie, bo peeling później ci w tym pomoże, ale jednak warto by było pozbyć się chociażby resztek kosmetyków stylizacyjnych czy większego brudu lub widocznych zanieczyszczeń. Użyj jednak łagodnego szamponu. Zrezygnuj tym razem z mocno oczyszczających detergentów, które mogłyby nadmiernie podrażnić twoją skórę. Pamiętaj, by szamponem oczyścić i włosy, i głowę. Możesz więc to zrobić dwukrotnie. Najpierw zadbaj o umycie skóry, a przy drugim podejściu zajmij się już samymi pasmami.

Teraz czas na peelingi. Wybrany produkt nałóż na skórę, wmasowując go w miejsca występujące zaraz przy nasadzie włosów. Tutaj musisz być już bardzo dokładna. Postaraj się użyć niewielkiej ilości preparatu i po prostu zacznij go rozsmarowywać, aby pokrył on całą skórę twojej głowy. Wykonuj przy okazji spokojny masaż. Rób to okrężnymi ruchami przez jakieś kilka minut. Gdy już uznasz, że peeling do skóry głowy wszędzie zdołał dotrzeć, możesz go po prostu spłukać i raz jeszcze umyć włosy lekkim szamponem. Jeżeli chcesz, by pasma nabrały większego blasku albo łatwiej się rozczesywały, koniecznie nałóż na nie jeszcze jakąś odżywkę. W końcówki możesz natomiast wmasować olejek.

Kluczowe jest oczywiście to, by peeling wykonywać regularnie. Jeżeli będziesz się nim zajmować chociażby raz czy – jeszcze lepiej – dwa razy w tygodniu, zdołasz przywrócić skórze swojej głowy świetną kondycję. Twoje włosy też na tym wszystkim sporo zyskają, bo wreszcie zaczną rosnąć i staną się zdrowsze, a przy tym i ładniejsze.

Więcej dowiesz się z: https://natureline.pl/