Czy firma potrzebuje nadzoru BHP?


To, że obowiązkowo należy przeszkolić pracowników z zasad bezpieczeństwa i higieny każdy wie. Jest to bardzo ważny czynnik bezpiecznej i wydajnej pracy każdego zatrudnionego na stanowisku pracy. Często jednak firmy szukają współpracy z firmami oferującymi nadzór nad tymi sprawami.

W codziennym natłoku obowiązków oraz spraw do załatwienia, wielu pracodawców potrzebuje odciążyć się od spraw wymagających przestrzegania bezpieczeństwa pracy. W tym celu zaczynają współpracę z firmami oferującymi nadzór BHP. Kodeks pracy co chwilę narzuca nowe przepisy i wtedy pracownicy muszą być na bieżąco.

Firma zatrudniająca powyżej 10 osób ma w obowiązku przeprowadzić szkolenie BHP dla swoich pracowników. Zewnętrzne firmy są o wiele tańsze, niż zatrudnienie etatowego specjalisty. Jest to spore ułatwienie dla właściciela firmy i zdecydowanie spokojniejsza głowa w codziennym natłoku pracy.

Co więc oferują takie firmy? Spójrzmy:
– pełna obsługa postępowań powypadkowych
-prowadzenie wstępnych i okresowych szkoleń BHP
– doradztwo w zakresie przepisów BHP
– oceny ergonomii stanowisk pracy
– zakładanie wymaganych rejestrów
– doradztwo

Nadzór BHP zajmuje się wieloma szkoleniami, w tym BHP, szkolenia PPOZ, szkolenie operatorów wózków widłowych, szkolenie z pierwszej pomocy, bezpieczeństwo żywności.

Jak widać warto uzbroić się w firmę, która zajmie się w naszym zakładzie pracy sprawami bezpieczeństwa, a także szkoleniem pracowników i kiedy dojdzie już do jakiegoś wypadku sporządzi odpowiednie raporty i zajmie się wszystkimi sprawami formalnymi. Wielu pracowników, jak i kierowników zmian nie miało nigdy do czynienia z udzieleniem pierwszej pomocy i taki nadzór BHP również zajmie się takim przeszkoleniem, co może uratować w przyszłości czyjeś zdrowie, a nawet życie. Wielokrotnie nie podchodzimy poważnie do tego typu szkoleń i sami pracodawcy, mając ogrom spraw na głowie, nie są w stanie zajmować się podszkoleniem swoich pracowników, dlatego tak ważne jest zaprosić do współpracy specjalistów w tej dziedzinie.

Nadzór BHP: www.bhp-prometeo.pl